Site Overlay

Om oss

 

Det är vi som utmanar branschen:

Göran Bernhardsson, grundare

Grundade Climate Recovery 2008

Kontakt: goran.bernhardsson@climaterecovery.com

Tel: +46 (0)705244758

Intressen: Golf, snowboarding och att segla sin träbåt på Nordsjön

 

Peter Wallin, grundare

Grundade Climate Recovery 2008

Kontakt: peter.wallin@climaterecovery.com

Phone: +46 (0)708605233

Intressen: Bilhistoria, segling och testbane racing (helst Porsche)

 

André Bouyer, maskiningenjör

Kom till Climate Recovery 2015

Kontakt: andre.bouyer@iclimaterecovery.com

Tel: +46 (0)733656569

Intressen: Climate Recoverys Aussie-skämtare, segla med hustru och två barn och triathlons (5 Ironman på meritlistan)

 

Andreas Wallin, materialingenjör

Kom till Climate Recovery 2012

Kontakt: andreas.wallin@climaterecovery.com

Tel: +46 (0)708775924

Intressen: Flyg, bilar och att rida på Öland

 

Annika Carlgren, ekonomi

Kom till Climate Recovery 2018

Kontakt: ekonomi@climaterecovery.com

Tel: +46 (0)702083040

Intressen: Göra hemgjort vin och öl, arbeta i trädgården och med textil

Kristofer Wallin, administration

Kom till Climate Recovery 2012

Kontakt: kristofer.wallin@climaterecovery.com

Tel: +46 (0)761313190

Intressen: Muskelbilar, vattenskidor och livet med hustru och två barn

 

Ulf Arnemo, produktionschef

Kom till Climate Recovery 2020

Kontakt: ulf.arnemo@climaterecovery.com

Tel: +46 (0)720884825

Intressen: Jympa, golf och gör-det-själv-projekt hemma.

 

 

Joakim Johansson, förman

Kom till Climate Recovery 2018

Kontakt: joakim.johansson@climaterecovery.com

Tel: +46 (0)726449677

Intressen: Kalmar FF & Liverpool FC (han gillar rött), se sina två söner spela fotboll och sitt måtto: Ge aldrig upp!

 

Ryan Cekander, marknads- och försäljningschef

Kom till Climate Recovery 2013

Kontakt: ryan.cekander@climaterecovery.com

Tel: +46 (0)761950641

Intressen: Manchester United & Chicago Cubs, schack och att leta världen runt efter den perfekta burgaren

 

 

Jarl Bengtson, hållbarhetsansvarig samt affärsutveckling för sydvästra Sverige

Kom till Climate Recovery 2013

Kontakt: jarl.bengtson@climaterecovery.com

Tel: +46 (0)707950309

Intressen: Vegetarisk matlagning, leka med de tre döttrarna och att simma med krokodiler i Amazonas

 

 

Eva Lindgren, försäljningskoordinator

Kom till Climate Recovery 2021

Kontakteva.lindgren@climaterecovery.com  

Tel +46726663858

Intressen: Mountain biking, handarbete och resor

 

Denna webbplats är registrerad på wpml.org som en utvecklingswebbplats.